Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Новиот албум на Тоше ќе го работи Корнелие Бата Ковач - 02.07.2001

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Новиот албум на Тоше ќе го работи Корнелие Бата Ковач -  02.07.2001 Empty
PostSubject: Новиот албум на Тоше ќе го работи Корнелие Бата Ковач - 02.07.2001   Новиот албум на Тоше ќе го работи Корнелие Бата Ковач -  02.07.2001 EmptyFri Sep 20, 2019 9:34 am

Вест / 02.07.2001

Тоше Проески го почна снимањето на новиот албум.
На овој, трет по ред, засега ќе работат Венко Серафимов, Симон Трпчевски, неколку песни ќе бидат авторски на Тоше.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Новиот албум на Тоше ќе го работи Корнелие Бата Ковач - 02.07.2001
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2001-
Jump to: