Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Црвенковски и Батлер кај Тоше пријателот / 21.04.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Црвенковски и Батлер кај Тоше пријателот / 21.04.2004 Empty
PostSubject: Црвенковски и Батлер кај Тоше пријателот / 21.04.2004   Црвенковски и Батлер кај Тоше пријателот / 21.04.2004 EmptyMon Sep 23, 2019 4:26 pm

Дневник / 21.04.2004

ден за нив во "александар палас"

Мегаѕвездата Тоше Проески завчера во хотелот "Александар палас" во Скопје го промовира својот нов проект "Ден за нас", копродукција на "Фајнал кат" и ма Македонската радио телевизија. На промоцијата присуствуваше и претседателскиот кандидат Бранко Црвенковски. Меѓу присутните гости беа американскиот амбасадор Лоренс Батлер, претставници на ОБСЕ и на повеќе амбасади. - На промоцијата поканивме луѓе што ги познаваме, кои се наши пријатели и кои ја следат кариерата на Тоше. Црвенковски беше на концертот на Тоше во Крушево во август. Освен тоа, тој е пријател со таткото на Тоше. Освен Црвенковски, ние ги поканивме и Бучковски и Пенов, кои се исто така наши пријатели, но тие, за жал, не беа тука. Нашата цел не беше од промоцијата да правиме политички маркетинг за кого било - изјави Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Црвенковски и Батлер кај Тоше пријателот / 21.04.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: