Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески вечерва ќе пее пред велешани / 09.07.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески вечерва ќе пее пред велешани / 09.07.2004 Empty
PostSubject: Тоше Проески вечерва ќе пее пред велешани / 09.07.2004   Тоше Проески вечерва ќе пее пред велешани / 09.07.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 8:35 am

Време / 09.07.2004
ПОП-ЗЕМЈОТРЕСОТ ПРОДОЛЖУВА

По спектакуларниот концерт на Градскиот стадион во Скопје, нашиот најпопуларен поп-пејач Тоше Проески ќе настапи и во неколку поголеми града во Македонија. Вечерва Тоше ќе пее пред велешани, а концертот во Младинскиот културен центар ќе стартува во 21 часот. На настапот стандардно ќе го придружува бендот „Блу фанки индивидуалс“(Блуе Фанкѕ Индивидуалс), како и балетската група „Клуб 21“ од Прилеп. Наредни дестинации се Битола на 12 јули и Охрид на 3 август.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески вечерва ќе пее пред велешани / 09.07.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: