Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 И Абориџините ќе пеат песни на Тоше / 05.08.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

И Абориџините ќе пеат песни на Тоше / 05.08.2004 Empty
PostSubject: И Абориџините ќе пеат песни на Тоше / 05.08.2004   И Абориџините ќе пеат песни на Тоше / 05.08.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 8:41 am

Дневник / 05.08.2004
ГОЛЕМА ТУРНЕЈА ВО АВСТРАЛИЈА

Три големи концерти на Тоше Проески во Австралија беа најавени вчера на прес-конференцијата во хотелот "Бисер" во Струга. На 2 октомври Тоше ќе пее во Сиднеј, следниот ден ќе има концерт во Вулонгонг, а турнејата ќе заврши со концерт на 9 октомври во Мелбурн. Организаторите од Австралија најавија дека концертите на кои ќе пее Тоше ќе бидат проследени со синхронизирано пливање на олимписки претставници. - Се надеваме дека по завршувањето на спектакуларните концерти во Австралија, и Абориџините ќе ги потпевнуваат песните на Тоше - рече Ник Ристевски, организатор на концертите во Австралија. Неодамна Тоше одржа концерти во Словенија и во Хрватска, а потпиша и договор со издавачката куќа "Далас рекордс". (А.М.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
И Абориџините ќе пеат песни на Тоше / 05.08.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: