Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Снимање спот со Ања Рупел / 14.-17.09.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Снимање спот со Ања Рупел  / 14.-17.09.2004 Empty
PostSubject: Снимање спот со Ања Рупел / 14.-17.09.2004   Снимање спот со Ања Рупел  / 14.-17.09.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 8:52 am

Дневник / 14.09.2004

Тоше Проески и словенечката ѕвезда Ања Рупел, поранешна членка на групата Видеосекс, вчера го почнаа снимањето на спотот за својата заедничка тема "Крајније време". Видеозаписот се реализира во елитните населби во Љубљана. Режисер е Изидор Фариќ.

Вест / 17.09.2004
ТОШЕ ВО СЛОВЕНИЈА
Тоше Проески, завчера во Словенија го заврши снимањето на спотот за песната "Крајно време" каде пее во дует со словенечката sвезда Ања Рупел. Песната е на хрватски јазик и еден дел
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Снимање спот со Ања Рупел / 14.-17.09.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: