Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 „Синтезис“ на 18 ноември во Универзална сала / 08.10.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

„Синтезис“ на 18 ноември во Универзална сала / 08.10.2004 Empty
PostSubject: „Синтезис“ на 18 ноември во Универзална сала / 08.10.2004   „Синтезис“ на 18 ноември во Универзална сала / 08.10.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 9:04 am

Време / 08.10.2004
ПО ПРОМОЦИЈАТА НА АЛБУМОТ

Големиот промотивен концерт на групата „Синтезис“ ќе се одржи на 18 ноември, во Универзална сала во Скопје. Етносоставот ќе настапи заедно со оркестарот при Македонската филхармонија, кој гостува на три од вкупно осумте песни од актуелниот албум „Де, бог да бие“. - Планираме Тоше Проески да ни биде специјален музички гостин и би настапиле со нумерата „Ој, девојче“, но чекаме да се врати од Австралија па да се договориме - ни изјави Марјан Јовановски-Мац, гласноговорникот на „Синтезис“. Снимениот материјал од концертот ќе биде издаден и на дивиди-издание до крајот на годината. <> Ѓ. С.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
„Синтезис“ на 18 ноември во Универзална сала / 08.10.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: