Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше со два нови спота / 28.10.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше со два нови спота / 28.10.2004 Empty
PostSubject: Тоше со два нови спота / 28.10.2004   Тоше со два нови спота / 28.10.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 9:14 am

Дневник / 28.10.2004
ПРОМОЦИЈА

Мегаѕвездата Тоше Проески вчера во хотелот "Холидеј ин" во Скопје ги промовира двата нови видеозаписа за песните "Крајно време" и "Ој девојче". Спотот за песната "Крајно време" е снимен во црно-бела техника на локации во Словенија, а режисер е Изидор Фариќ. Таа песна Тоше ја пее заедно со словенечката ѕвезда Ања Рупел, која ќе биде специјален гостин на неговиот традиционален хуманитарен концерт во декември. Автор на "Крајно време" е Алеш Рупел, сопругот на Ања, кој за Тоше напишал уште една песна. - Новиот албум "Ден за нас" одлично се продава во Хрватска и во Словенија и се котира на осмото место според продаваноста. Тоше одржа и концерт во Виена и одлично беше примен - изјави Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше. Спотот за песната "Ој девојче", што Тоше ја пее со групата "Синтезис", е снимка од неговиот концерт на Градскиот стадион во Скопје. Петровиќ најави дека за десетина дена ќе се емитува и видеозаписот за песната "Жена балканска", во продукција на "Кан". Taa информираше дека во "Сони" во Австрија се подготвува ДВД-изданието со концертот на Тоше на Градскиот стадион во Скопје. (Е.Т.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше со два нови спота / 28.10.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: