Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше ќе сними песна за новата кампања на УНИЦЕФ / 13.11.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше ќе сними песна за новата кампања на УНИЦЕФ / 13.11.2004 Empty
PostSubject: Тоше ќе сними песна за новата кампања на УНИЦЕФ / 13.11.2004   Тоше ќе сними песна за новата кампања на УНИЦЕФ / 13.11.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 9:29 am

Време / 13.11.2004
ПО ПРОМОЦИЈАТА НА ДИВИДИТО

Во текот на идната недела македонскиот поп-пејач Тоше Проески ќе отпатува во Словенија, каде што во студиото на издавачката куќа „Далас рекордс“ ќе сними наменска песна за потребите на новата кампања на светската детска организација УНИЦЕФ. Ќе се снима и видеоспот, а комплетен автор на песната е познатиот белградски композитор Младен Марковиќ. На 19 ноември, пак, Тоше и словенечката пејачка Ања Рупел се поканети да го отпеат дуетот „Крајње време је“ на официјалниот избор за убавица на Хрватска, кој ќе се одржи во Загреб. Од денеска и официјално ќе се појави во продажба дивиди-снимката од големиот концерт на Проески, одржан на 29 јуни на Градскиот стадион. <> Ѓ. С.

Дивиди со концертот на Проески
Дневник / 13.11.2004
ПРОМОЦИЈА Мега-ѕвездата Тоше Проески вчера го промовира дивиди-проектот со концертот што го одржа на 29 јуни на Градскиот стадион во Скопје. Продуцент на изданието е "МС телевизија", а неговата продажна цена е 850 денари. - Среќен сум што тој голем концерт се најде и на дивиди-издание. Задоволен сум од тоа како е направено. Им благодарам на сите што учествуваа во овој проект, особено на "Космофон" и на Интернационална приватна банка, кои го поддржуваат секој чекор во мојата кариера - изјави Проески на вчерашната прес-конференција. Неговата менаџерка соопшти дека гости на хуманитарниот концерт на Тоше, што ќе се одржи на 2 декември на Скопското сајмиште, ќе бидат Тони Цетински, Ања Рупел и Леонтина, негови соработници од поранешните југословенски простори, како и "Синтезис" и Есма Реџепова. Тоше истакна дека планира да упати покана и до Каролина Гочева за гостување на концертот. Средствата од хуманитарниот концерт ќе бидат наменети за дореновирање на Детската клиника. Деновиве Проески ќе сними песна за децата, под покровителство на УНИЦЕФ. (С.А.Н.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше ќе сними песна за новата кампања на УНИЦЕФ / 13.11.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: