Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Хуманитарен концерт на Тоше Проески / 01.12.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Хуманитарен концерт на Тоше Проески / 01.12.2004 Empty
PostSubject: Хуманитарен концерт на Тоше Проески / 01.12.2004   Хуманитарен концерт на Тоше Проески / 01.12.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 9:35 am

Дневник / 01.12.2004
УТРЕ на скопски саем Мега-ѕвездата Тоше Проески утре во петтата хала на Скопскиот саем во 20 часот ќе одржи хуманитарен концерт наречен "Музика за живот". Гости на концертот ќе бидат Есма Реџепова, "Синтезис", "Блу фанки индивидуалс" и Гудачкиот оркестар на Зоран Џорлев. На оваа хуманитарна манифестација ќе настапат и ѕвездите од просторите на поранешна Југославија Ања Рупел, Тони Цетински и Леонтина Вукомановиќ. Влезниците може да се купат во "Југотон", "Тобако -1, 2 и 3" и во "Розе - Веро 2", по цена од 350 денари. Средствата од концертот ќе бидат наменети за дореновирање на одделение на Клиниката за детски болести. (С.А.Н.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Хуманитарен концерт на Тоше Проески / 01.12.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: