Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески специјален гостин на албанскиот Евросонг / 16.12.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески специјален гостин на албанскиот Евросонг / 16.12.2004 Empty
PostSubject: Тоше Проески специјален гостин на албанскиот Евросонг / 16.12.2004   Тоше Проески специјален гостин на албанскиот Евросонг / 16.12.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 9:41 am

Дневник / 16.12.2004
ВО АЛБАНИЈА

Тоше Проески, Ањеза Шахини, Линда Милори и Руслана се специјални гости на националниот избор за песна на Евровизија на Албанија, што од утре до сабота ќе се одржи во Тирана. Учесниците и песните што ќе се чујат во двете полуфинални вечери, организаторот на "Фестивал на песна" се уште ги држи во тајност. Се очекува за изборот на песна што в година ќе се чуе во евровизиска Украина да се натпреваруваат 30 пејачи. Тоше Проески заедно со Руслана во Албанија отпатувал по покана од Албанската радио-телевизија (РТШ). Ањеза Шахини со песната "The Image of you" на годинашниот избор на Евросонг, што се одржа во Истанбул, и го донесе седмото место на Албанија. (Д.Ј.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески специјален гостин на албанскиот Евросонг / 16.12.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: