Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 "Жена балканска" - нов спот на Проески / 23.12.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

"Жена балканска" - нов спот на Проески / 23.12.2004 Empty
PostSubject: "Жена балканска" - нов спот на Проески / 23.12.2004   "Жена балканска" - нов спот на Проески / 23.12.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 9:46 am

Дневник / 23.12.2004
ПромоциЈа

Мегаѕвездата Тоше Проески вчера го промовира спотот за темата "Жена балканска", што ја пее со групата "Синтезис". Видеоизданието го реализира "Кан продукција", која најави соработка со Проески и во Новата година. - Спотот, кој е новогодишен подарок за Проески, го правевме со голема радост и позитивна енергија. Нашата продуцентска куќа ги поддржува квалитетите, а Тоше е голема вредност за Македонија - изјави Цветанка Ласкова, директорката на "Кан продукција". Во спотот се користени делови од архивскиот материјал на Македонската радио и телевизија, а за монтажата се погрижи Аце Бошковски. По промоцијата на видеоклипот беше одржан коктел за медиумите, а Проески положи цвеќе на споменикот на Мајка Тереза. (С.А.Н.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
"Жена балканска" - нов спот на Проески / 23.12.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: