Tose Proeski
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Тоше го прослави 24. роденден / 27.01.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше го прослави 24. роденден / 27.01.2005 Empty
PostSubject: Тоше го прослави 24. роденден / 27.01.2005   Тоше го прослави 24. роденден / 27.01.2005 EmptyTue Sep 24, 2019 7:46 pm

Дневник / 27.01.2005
забава со наЈблиските

Во тивка атмосфера, меѓу петнаесетина најдобри другари и другарки, завчера нашата мега-ѕвезда Тоше Проески го прослави 24-от роденден. Тоше забавата ја организирал во својот стан во кој неодамна се пресели. Гостите и Тоше се забавувале со рок-балади што, како што вели тој, му се најомилени нему и на неговите другари. Најголемото изненадување на Тоше му го приредиле две девојчиња од Скопје, кои на Тоше му подариле книга во која пишувало се за него. - Интересно е што во книгата пишува буквално се за мене. Оставам на девојчињата да решат дали ќе ја отпечатат или не. Драго ми е и што сите колеги ми го честитаа роденденот и добив околу 400 смс-пораки. Се потрудив на сите да им одговорам - изјави Тоше. Роденденската торта со 24 свеќи му ја подарила менаџерката Лилјана Петровиќ, која исто така му подарила и часовник-антиквитет. Нашата најголема ѕвезда денеска ќе настапи на познатиот Дубровнички фестивал во Хрватска, а потоа се враќа во родното Крушево. (Д.Ј.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.com
 
Тоше го прослави 24. роденден / 27.01.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: