Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Tоше стрип-јунак / 06.04.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Tоше стрип-јунак / 06.04.2005 Empty
PostSubject: Tоше стрип-јунак / 06.04.2005   Tоше стрип-јунак / 06.04.2005 EmptySun Oct 20, 2019 1:18 pm

Дневник / 06.04.2005
Мегаѕвездата Тоше Проески ќе биде главен јунак во македонскиот стрип "Супер Тоше", што ќе излезе во продажба идната недела. Во стрипот ќе се опишуваат фиктивни ситуации во кои Тоше со својот суперглас ќе се обиде да го елиминира злото и да ги победи непријателите: мистер Пират, главен во пиратеријата во целиот свет, шверцерите со деца, криминалците што продаваат дрога и оружје... Стрипот е интерактивен и ќе има посебна страница наречена "Супер Тоше фан клуб", наменета за најмладите читатели. Автор на "Супер Тоше" е Оливер Ромевски, цртач е Зоран Танев, а издавач "Дел Рио филм". (С.А.Н.)

Супер Тоше во борба против злото
Вест / 14.04.2005
Од денеска во продажба е "Супер Тоше", новиот македонски стрип со мегаsвездата Тоше Проески во главната улога. Авторите Оливер Ромески и Зоран Танев го прикажуваат Тоше како олицетворение на доброто
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Tоше стрип-јунак / 06.04.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: