Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше ќе пее со Руската филхармонија / 13.05.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше ќе пее со Руската филхармонија / 13.05.2005 Empty
PostSubject: Тоше ќе пее со Руската филхармонија / 13.05.2005   Тоше ќе пее со Руската филхармонија / 13.05.2005 EmptySun Oct 20, 2019 1:38 pm

Дневник / 13.05.2005
МОСКВА

Тоше Проески со Руската филхармонија денеска ќе настапи во големата сала "Русија" во Москва. На концертот Тоше ќе ги испее "Љубена", "Чија си" и евровизиската "Лајф". Нашата најголема ѕвезда е во посета на Русија по покана на руското Министерство за култура и учествува на голем концерт на кој ќе настапат многу европски пејачи, меѓу кои и хрватската пејачка Тереза Кесовија. Од Москва, Тоше ќе замине на настап во Амстердам и Утрехт во Холандија, закажани за 21 мај, а веќе на 23 и 24 мај ќе учествува на манифестацијата во чест на светите Кирил и Методиј во Рим. На 25 мај Тоше ќе настапи на концертот на Факултетот за музичка уметност во Скопје. (Д.Ј.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше ќе пее со Руската филхармонија / 13.05.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: