Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

  Ѓ. С. КОПРОВ: ТОШЕ МЕ МОЛЕШЕ ДА ГО НАПРАВАМ ЅВЕЗДА / 03.09.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

 Ѓ. С. КОПРОВ: ТОШЕ МЕ МОЛЕШЕ ДА ГО НАПРАВАМ ЅВЕЗДА / 03.09.2005 Empty
PostSubject: Ѓ. С. КОПРОВ: ТОШЕ МЕ МОЛЕШЕ ДА ГО НАПРАВАМ ЅВЕЗДА / 03.09.2005    Ѓ. С. КОПРОВ: ТОШЕ МЕ МОЛЕШЕ ДА ГО НАПРАВАМ ЅВЕЗДА / 03.09.2005 EmptyMon Nov 04, 2019 12:44 pm

По написот во еден од македонските дневни весници дека Копров му забранил на Тоше Проески да ги пее неговите песни, познатиот композитор доста импулсивно реагира:

- Како да не му забранам. Веќе цела година ја чекам госпоѓицата Љиљана Петровиќ да ми префрли хонорар од 20.000 денари во ЗАМП, по минатогодишниот концерт на Тоше на Градскиот стадион. Нема што да кријам дека Тоше Проески и неговиот татко ме седнаа на маса и ми ги бацуваа нозете од малиот да направам ѕвезда - обвини Копров на вчерашниот прес.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Ѓ. С. КОПРОВ: ТОШЕ МЕ МОЛЕШЕ ДА ГО НАПРАВАМ ЅВЕЗДА / 03.09.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: