Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески го одложи концертот на Градски стадион / 19.09.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески го одложи концертот на Градски стадион / 19.09.2005 Empty
PostSubject: Тоше Проески го одложи концертот на Градски стадион / 19.09.2005   Тоше Проески го одложи концертот на Градски стадион / 19.09.2005 EmptyMon Nov 04, 2019 1:13 pm

Тоше Проески го одложи концертот на Градски стадион
Дневник / 19.09.2005
ПОРАДИ ПРОГНОЗИТЕ ЗА ЛОШО ВРЕМЕ

Мегаѕвездата Тоше Проески го одложи концертот на Градскиот стадион во Скопје закажан за 28 септември, по прогнозите на синоптичарите дека времето во текот на месецот ќе биде лошо. Планирано е концертот да се одржи пролетта идната година. На концертот Тоше требаше да го промовира албумот "По тебе". Според менаџерката на Тоше, Лилјана Петровиќ, тимот не можел да биде сигурен дека на 28 месецов времето ќе биде добро и, не сакајќи да манипулираат со фановите, го одложиле концертот. Продукцијата за концертот била многу скапа, бидејќи од Белград доаѓале околу 50 луѓе со сценска опрема, техничари задолжени за светло и звук кои не можат да чекаат да се подобри времето, а од стадионот им го понудиле 28 септември како единствен датум. Тоше на 30 септември тргнува на турнеја во Канада.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески го одложи концертот на Градски стадион / 19.09.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: