Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Вината падна на „Дел рио филмс“ / 20.09.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Вината падна на „Дел рио филмс“ / 20.09.2005 Empty
PostSubject: Вината падна на „Дел рио филмс“ / 20.09.2005   Вината падна на „Дел рио филмс“ / 20.09.2005 EmptyMon Nov 04, 2019 1:15 pm

Утрински / 20.09.2005

'Фајнл кат' го објасни отсуството на Тоше во Домот за деца без родители во акцијата 'Супер херој на хуманоста" Оливер Ромевски, првиот човек на "Дел рио филмс", продукцијата која во соработка со НВО Младински форум, завчера, во Домот за деца без родители "11 октомври" во Скопје ја стартуваше акцијата "Суперхерој на хуманоста", ја презеде одговорноста околу завчерашното недоаѓање на Тоше Проески во Домот за деца без родители. Иако беше најавено, Тоше не се појави пред дечињата, а главната причина, според Ромевски, била тоа што не ја известил навреме менаџерката на Тоше, Лилјана Петровиќ, а пред децата во Домот кажал дека нивниот херој е болен, беше објаснето на завчерашната прес конференција во организација на "Фајнл кат" во "Холидеј ИН" со што обвинувањата дека Проески се успал- се покажаа како неточни.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Вината падна на „Дел рио филмс“ / 20.09.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: