Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Канадскиот концерт на Тоше наскоро на дивиди / 07.10.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Канадскиот концерт на Тоше наскоро на дивиди / 07.10.2005 Empty
PostSubject: Канадскиот концерт на Тоше наскоро на дивиди / 07.10.2005   Канадскиот концерт на Тоше наскоро на дивиди / 07.10.2005 EmptyMon Nov 04, 2019 1:29 pm

Целовечерниот солистички концерт што македонската мегаѕвезда Тоше Проески на 2 октомври го одржа во Торонто наскоро ќе се продава како дивиди-издание. Снимката од елитниот канадски клуб „Гавермент кул хаус“ ќе биде наменета исклучиво за канадскиот и за американскиот музички пазар. - Во животот не сум пеел на поубаво озвучување. Атмосферата беше прекрасна и неколкупати бев враќан на бис. Организатор на концертот беше „Проја продакшн“, продуцентска куќа чиј газда е мојот братучед Јовица Проески - ни изјави Тоше. Љиљана Петровиќ од „Фајнл кат“ дополнително не информира дека во меѓувреме нејзиниот ексклузивец се сликал за тиражниот дневен весник „Торонто сан“. - Ексклузивната фотосесија што ја направи Алекс Урошевиќ наскоро ќе ја промовираме и во Македонија - ни откри менаџерката на Тоше. Ѓ. С.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Канадскиот концерт на Тоше наскоро на дивиди / 07.10.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: