Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Мега-ѕвездата Тоше Проески вечерва ќе биде келнер / 17.10.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Мега-ѕвездата Тоше Проески вечерва ќе биде келнер / 17.10.2005 Empty
PostSubject: Мега-ѕвездата Тоше Проески вечерва ќе биде келнер / 17.10.2005   Мега-ѕвездата Тоше Проески вечерва ќе биде келнер / 17.10.2005 EmptyMon Nov 04, 2019 1:32 pm

Дневник / 17.10.2005
ВО КАФУЛЕТО "АЛИБИ"

Мега-ѕвездата Тоше Проески вечерва, од 20 до 24 часот, ќе ги служи гостите во скопското кафуле "Алиби", кое се наоѓа спроти Поликлиниката "Идадија". На Тоше ќе му помага неговата менаџерка Лилјана Петровиќ. Бакшишот што гостите ќе му го дадат на Тоше и дел од заработката од таа вечер ќе бидат дарувани за лекување на 17-годишната крушевчанка Љупка Талевска, која најскоро мора да се оперира во Москва. Акцијата "Славните ве служат, славните ве дружат" ја организира кафулето "Алиби" и има хуманитарен карактер. Во минатиот понеделник скопјани ги служеа Тамара, Мартин Трпчевски и имитаторот Монси. Тие бакшишот го донираа за помош на Љупка. Христијан Милошевски, сопственик на "Алиби", вели дека акцијата ќе се одржува секој понеделник. Сите што сакаат да е помогнат на Љупка, можат да ги уплатат своите донации на жиро-сметката: 200000000012602, депонент Стопанска банка. (Д.Ј.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Мега-ѕвездата Тоше Проески вечерва ќе биде келнер / 17.10.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: