Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески на изборот "Мис на Хрватска" во Загреб / 18.10.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески на изборот "Мис на Хрватска" во Загреб / 18.10.2005 Empty
PostSubject: Тоше Проески на изборот "Мис на Хрватска" во Загреб / 18.10.2005   Тоше Проески на изборот "Мис на Хрватска" во Загреб / 18.10.2005 EmptyMon Nov 04, 2019 1:34 pm

Утрински / 18.10.2005
ФОТОБЛИЦ

Синоќа, во студиото на хрватската национална телевизија ХТВ беше крунисана најубавата Хрватка, на избор на кој како специјален гостин се појави Тоше Проески. Деветнаесетгодишната Маја Цвјетковиќ од Шибеник, "Мис на Хрватска 2005", ја сечеше победничка торта во ресторанот "Гастро" во Загреб, а во друштвото на убавиците уживаше и нашиот Тоше. Се разменуваа честитки, комплименти и желби за успех на светското финале, а не изостана ниту фотографирањето. За спомен, почеток на ново пријателство или можеби нешто повеќе...
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески на изборот "Мис на Хрватска" во Загреб / 18.10.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: