Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Традиционален хуманитарен концерт на Тоше Проески / 24.12.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Традиционален хуманитарен концерт на Тоше Проески / 24.12.2005 Empty
PostSubject: Традиционален хуманитарен концерт на Тоше Проески / 24.12.2005   Традиционален хуманитарен концерт на Тоше Проески / 24.12.2005 EmptyMon Nov 04, 2019 4:19 pm

Дневник / 24.12.2005
УТРЕ ВО УНИВЕРЗАЛНА САЛА

Мегаѕвездата Тоше Проески утре во 20.00 часот во Универзалната сала ќе го одржи својот традиционален хуманитарен концерт кој годинава го носи насловот "Со музика за живот". Тоше првпат пред скопската публика ќе ги изведе нумерите од најновиот албум "По тебе". Малечката Мартина Силјановска, минатогодишната македонска претставничка на детскиот Евросонг е единствена гостинка на концертот на Тоше. Концертот ќе го проследат штитениците од СОС-детското село. Билетите за настанот чинат 500 денари. Собраните пари ќе бидат наменети за Детската клиника за белодробни заболување во Козле. Хуманите граѓани може за Клиниката да донираат пари и на телефонскиот број 075 146146. Еден повик чини 50 денари. Организатори на концертот се "Фајнл кат" и "Космофон"
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Традиционален хуманитарен концерт на Тоше Проески / 24.12.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: