Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше во Германија / 20.03.2002

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше во Германија / 20.03.2002 Empty
PostSubject: Тоше во Германија / 20.03.2002   Тоше во Германија / 20.03.2002 EmptyFri Sep 20, 2019 10:17 am

Вест / 20.03.2002

По настапот на хуманитарниот концерт во СРЦ "Кале" нашиот најпопуларен пејач Тоше Проески заминува во Германија. Тоше во германскиот град Штутгарт во сабота навечер ќе одржи концерт
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше во Германија / 20.03.2002
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2002-
Jump to: