Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше: Останувам пријател со бившите девојки / 21.01.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше: Останувам пријател со бившите девојки / 21.01.2003 Empty
PostSubject: Тоше: Останувам пријател со бившите девојки / 21.01.2003   Тоше: Останувам пријател со бившите девојки / 21.01.2003 EmptyFri Sep 20, 2019 12:46 pm

Дневник / 21.01.2003
МУАБЕТИ

Топ-тема на чаршиските муабети е обновувањето на врската помеѓу поп ѕвездата Тоше Проески и неговата поранешна девојка Благица Мицова од Неготино, со која се забавуваше три години. Неа гледачите ја запознаа како хостеса во емисијата "Томболино" што се емитува на телевизија Сител. Тие деновиве биле видени во некои од скопските локали и тоа е нивно прво заедничко појавување во јавноста по седум месеци. - Со сите поранешни девојки, по завршувањето на нашата врска јас останувам пријател - кратко ги коментира Тоше озборувањата. Тој наскоро заминува во странство поради неговите професионални ангажмани, и како што вели, неговите постојани патувања не му дозволуваат да има класична љубовна врска. (Р.Д.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше: Останувам пријател со бившите девојки / 21.01.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: