Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески најслушан македонски пејач во Србија / 11.02.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески најслушан македонски пејач во Србија / 11.02.2003 Empty
PostSubject: Тоше Проески најслушан македонски пејач во Србија / 11.02.2003   Тоше Проески најслушан македонски пејач во Србија / 11.02.2003 EmptyFri Sep 20, 2019 12:56 pm

Дневник / 11.02.2003
ВИКТОР И ВИКТОРИЈА 2003"

На познатата новосадска музичка манифестација "Виктор и Викторија 2003", на која се прогласуваат најдобрите и најпопуларните во музиката, на македонската поп-ѕвезда Тоше Проески ќе му биде доделена награда за најслушан пејач од Македонија. Тоше ќе настапи во "Вечерта на забавна музика", која ќе се одржи на 4 март во "Српското народно позориште". (С.А.Н.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески најслушан македонски пејач во Србија / 11.02.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: