Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески - 2

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески - 2 Empty
PostSubject: Тоше Проески - 2   Тоше Проески - 2 EmptyFri Sep 20, 2019 12:58 pm

Тоше и Борис на гости кај Павароти
Вест / 05.02.2003
Песната на нашата поп-sвезда Тоше Проески, која ќе ја отпее во дует со нашиот оперски пејач Борис Трајанов ќе се снима во студиото на светски познатиот тенор Лучијано Павароти во Италија.

Тоше и Ребека во Лондон поздравени со овации
Вест / 24.02.2003
Минатата недела, на концертот на српската поп sвезда Жељко Јоксимовиќ во Лондон, како специјален гостин настапи и нашата најголема sвезда Тоше Проески. Тоше испеал четири песни на македонски јазик
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески - 2
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: