Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше ќе ја промовира серијата "Имам право да знам" / 13.03.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше ќе ја промовира серијата "Имам право да знам" / 13.03.2003 Empty
PostSubject: Тоше ќе ја промовира серијата "Имам право да знам" / 13.03.2003   Тоше ќе ја промовира серијата "Имам право да знам" / 13.03.2003 EmptyFri Sep 20, 2019 1:01 pm

Дневник / 13.03.2003
НОВА СЕРИЈА ЗА МЛАДИ

Светската организација за заштита на правата на децата УНИЦЕФ и Тоше Проески денеска ќе ја промовираат новата телевизиска серија "Имам право да знам" во просториите на "Народна техника" во скопската населба Карпош 3. Секоја епизода од таа серија содржи краток игран филм, истражувања и разговори на теми за сидата, за здравите животни навики, за интересите и за дилемите што ги мачат младите. Епизодите ќе се емитуваат двапати месечно на првата програма на Македонската телевизија. Сценариото на серијата го изработиле петнаесетина основци и средношколци. Првата епизода од серијалот од седум епизоди "Имам право да знам" ќе се емитува в петок, на 14 март.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше ќе ја промовира серијата "Имам право да знам" / 13.03.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: