Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Концерт во живо на Тоше Проески - 07.06.2001

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Концерт во живо на Тоше Проески - 07.06.2001 Empty
PostSubject: Концерт во живо на Тоше Проески - 07.06.2001   Концерт во живо на Тоше Проески - 07.06.2001 EmptyFri Sep 20, 2019 8:24 am

Вест / 07.06.2001

ЗАДУТРЕ ВО НИШ

Задутре во Ниш, во СРЈ концерт ќе одржи нашиот најпопуларен пејач Тоше Проески. Концертот ќе се одржи на летната сцена во Ниш која собира околу 2.500 посетители.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Концерт во живо на Тоше Проески - 07.06.2001
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2001-
Jump to: