Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше ќе пее во Њујорк на собранието на УНИЦЕФ / 31.05.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше ќе пее во Њујорк на собранието на УНИЦЕФ / 31.05.2003 Empty
PostSubject: Тоше ќе пее во Њујорк на собранието на УНИЦЕФ / 31.05.2003   Тоше ќе пее во Њујорк на собранието на УНИЦЕФ / 31.05.2003 EmptyFri Sep 20, 2019 4:02 pm

Тоше ќе пее во Њујорк на собранието на УНИЦЕФ
Дневник / 31.05.2003
музика Мегаѕвездата Тоше Проески на 3 јуни заминува на турнеја во Австралија, која ќе трае до 16 јуни, а оттаму директно ќе летне за Њујорк, каде што ќе настапи на концертот што се организира во чест на годинашното собрание на амбасадорите на УНИЦЕФ. Во наредниов период Проески го очекуваат уште неколку значајни ангажмани, концертни активности на Охридско лето и на прославата во Крушево по повод 100 години од Илинденското востание. (С.А.Н.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше ќе пее во Њујорк на собранието на УНИЦЕФ / 31.05.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: