Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески - 6

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески - 6 Empty
PostSubject: Тоше Проески - 6   Тоше Проески - 6 EmptyFri Sep 20, 2019 4:08 pm

Тоше ја пееше "Зајди, зајди" сред Њујорк
Вест / 25.06.2003
Откако го сврте светот, Тоше Проески конечно се прибра дома. Пред десетина дена најпрво замина за Австралија, каде во Сиднеј, Мелбурн, Перт и Аделаида имаше настапи пред нашите иселеници.

Тоше ќе бира специјални танчарки
Вест / 30.06.2003
Утре и задутре во 10 часот во Младинскиот културен центар ќе се одржи кастинг за танчерска група која ќе го придружува Тоше Проески на неговите настапи.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески - 6
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: