Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески - 7

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески - 7 Empty
PostSubject: Тоше Проески - 7   Тоше Проески - 7 EmptyFri Sep 20, 2019 5:42 pm

Тоше ќе пее на Билјанини извори
Вест / 11.07.2003
Македонската поп sвезда Тоше Проески вечерва ќе одржи концерт на Билјанини извори во Охрид. Стартот на концертот е закажан за околу 23 ч. кога ќе заврши свеченото отворање на "Охридско лето".

Тоше и Тијана нај-пејачи на Сунчане скале во Херцег Нови
Вест / 14.07.2003
Херцег Нови- Најпопуларниот млад црногорски пејач Бојан Маровиќ е победник на деветото издание на интернационалниот музички фестивал "Сунчане скале", што се одржуваше на 10,11 и 12 јули во Херцег Нови

Менаџерката Љиљана џабе се фали, Кипар никогаш не го барал Тоше за Евровизија
Вест / 18.07.2003
СКАНДАЛ - МАРИОС СКОРДИС, ШЕФ НА КИПАРСКИОТ ЕВРОСОНГ, ТВРДИ "Слушнав дека од Кипар побарале вашиот пејач Тоше да пее за нашиот Избор на песна за Евровизија, и многу се изненадив. Приказната е смешна.

Тоше прв, Мартин трет на фестивал во Бихаќ
Вест / 22.07.2003
Тоше Проески го доби Гран-прито на деветтиот по ред фестивал на забавни мелодии во босанскиот град Бихаќ. Ова уште еднаш ја потврдува неговата популарност во Босна и Херцеговина

Тоше во Крушево, Калиопи во Сиднеј, Каролина, Ареа, Владо и Влатко на турнеја
Вест / 30.07.2003
ЕСТРАДАТА ЗА 100 ГОДИНИ ИЛИНДЕН "Тоше Проески и sвездите", концертот кој ќе се одржи на први август во Крушево

Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески - 7
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: