Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески - 8 - 11 - 12

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески - 8 - 11 - 12 Empty
PostSubject: Тоше Проески - 8 - 11 - 12   Тоше Проески - 8 - 11 - 12 EmptySun Sep 22, 2019 7:48 pm

Напорните ангажмани го доведоа Тоше Проески до инфузија
Дневник / 07.08.2003

Журка во Охрид со Тоше, Тијана и "Харем"
Вест / 08.08.2003
Тоше Проески, Тијана и "Харем" ќе настапат вечерва (21 ч.) во Охрид. Ова нема да биде никаков концерт, туку едноставно на пристаништето во Охрид ќе има голема журка во организација на "Фајнал кат .

Фирмата на менаџерката на Тоше тужена за измама
Вест / 20.09.2003
ОКТА ЈА ТУЖИ "ФАЈНАЛ КАТ ПРОДАКШН" Продуцентската куќа "Фајнел кат" на менаџерката на најпопуларната македонска поп sвезда Тоше Проески, Љиљана Петровиќ е тужена за измама тешка 379.610 илјади денари .

Тоше во Минхен го започна снимањето на новиот албум
Вест / 05.11.2003
Наредните денови, Тоше целосно ќе се посвети на преслушувањето на песните пристигнати на конкурсот на "Евросонг 2004"

Биба, Мартин и Ѓорѓи на фестивал во Бања Лука, Тоше специјален гостин
Вест / 12.11.2003
Вечерва и утре, во Бања Лука, главниот град на Република Српска во Босна и Херцеговина, ќе се одржи седмото издание на интернационалниот музички фестивал "Бања Лука 2003",

Одбрани девет песни за Тоше за Евросонг 2004
Вест / 13.11.2003
По три преслушувања на 60-тина песни кои пристигнаа на конкурсот, завчера во Македонската телевизија селекционата комисија конечно одбрала девет песни кои влегуваат во потесниот избор за песна

Григор Копров: Се сомневам дека Тоше ќе ја пее вистинската песна во Истанбул
Вест / 14.11.2003
ЕВРОСОНГ 2004 Во МРТВ беа одбрани девет песни кои влегуваат во потесниот круг за избор на песна за Евровизијата, а со една од нив Тоше Проески идната година ќе ја претставува Македонија во Истанбул

"Остани до крај" е песна на Хари Котларовски
Вест / 17.12.2003
Во петочниот прилог "Екстра", во текстот "Кои се македонскците ловци на таленти" е направена ненамерна грешка. Текстот вели дека песната "Остани до крај" со која Тоше Проески настапи на фестивалот ...

Бранко и бившите девојки му дојдоа на Тоше
Вест / 17.12.2003
ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ НА НАШАТА НАЈГОЛЕМА МУЗИЧКА SВЕЗДА Завчера, во Универзалната сала, нашата најголема музичка sвезда Тоше Проески, им подари уште еден концерт на болните и хендикепирани деца. ...

Тоше до победа со англиски јазик
Вест / 15.12.2003
Македонскиот избор за песна на Евровизија што ќе се одржи идната година на 15 мај во Истанбул е закажан за 14 фебруари или во МНТ или во Универзална. Тоше Проески како наш претставник, на сцената

"Не заспивај сега" посветена на Еуросонг 2004
Вест / 19.12.2003
ВЕЧЕРВА НА МРТВ Вечерашното издание на популарната емисија на Иван Мирчевски "НЗС (Не заспивај сега)" целосно ќе биде посветено на случувањата околу песната на Евровизија, што идната година
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески - 8 - 11 - 12
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: