Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше како Рики Мартин / 10.10.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше како Рики Мартин / 10.10.2003 Empty
PostSubject: Тоше како Рики Мартин / 10.10.2003   Тоше како Рики Мартин / 10.10.2003 EmptySun Sep 22, 2019 8:10 pm

Дневник / 10.10.2003
СПОРЕД "ЧИКАГО ТРИБЈУН"

Поп-ѕвездата Тоше Проески викендов ќе пее во Краун Поинт, Индијана, САД, а со дел од парите од влезниците и со парите од продадените цедеа ќе помогне да се купи современ апарат за лекување кардиоваскуларни заболувања за болницата во Охрид. - Нашите иселеници собрале 30.000 долари за тој апарат, а недостигаат уште толку, па и јас сакам да помогнам во таа акција - изјавил Тоше за "Гласот на Македонија" од Чикаго. Најтиражниот весник во Чикаго, "Чикаго трибјун", му отстапил на Тоше две страници и го оценил како "македонски Рики Мартин", кој ги крши бариерите меѓу етничките групи, затоа што сите ги собира на своите концерти. (М.П.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше како Рики Мартин / 10.10.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: