Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше Проески во "Заспаната убавица на 21 век" / 01.12.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше Проески во "Заспаната убавица на 21 век" / 01.12.2003 Empty
PostSubject: Тоше Проески во "Заспаната убавица на 21 век" / 01.12.2003   Тоше Проески во "Заспаната убавица на 21 век" / 01.12.2003 EmptySun Sep 22, 2019 8:26 pm

Дневник / 01.12.2003
ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА ВО МКЦ

Пејачот Тоше Проески со неколку младинци од Домот за деца без родители "11 Октомври" ќе ја одигра претставата "Заспаната убавица на 21 век", денеска во 18 часот во киното "Фросина" во Младинскиот културен центар во Скопје. Претставата е по повод 1 декември, Светски ден на борба против сидата и е дел од театарската работилница што ја води "Арт форум". Децата од Домот "11 Октомври" се вклучени во проектот "Имам право да знам", кој го поддржуваат УНИЦЕФ и Шведската меѓународна агенција за развој. (Д.Ј.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше Проески во "Заспаната убавица на 21 век" / 01.12.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: