Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше ќе пее за Детската клиника / 03.12.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше ќе пее за Детската клиника / 03.12.2003 Empty
PostSubject: Тоше ќе пее за Детската клиника / 03.12.2003   Тоше ќе пее за Детската клиника / 03.12.2003 EmptySun Sep 22, 2019 8:28 pm

Дневник / 03.12.2003

Хуманитарен концерт Мегаѕвездата Тоше Проески на 15 декември, во Универзалната сала ќе одржи хуманитарен концерт "Со музика за живот". Средствата од концертот, кој ќе се одржи под покровителство на "Космофон", се наменети за обнова на Детската клиника во Скопје. Влезниците ќе чинат 1.000 денари. Дел од нив ќе се продава во Универзална сала, а другите влезници ќе им бидат поделени на познати фирми, министерства, амбасади и компании, кои ќе бидат донатори на концертот. Нивните донации ќе бидат наменети за лицата со хендикеп и за децата без родители. (С.А.Н)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше ќе пее за Детската клиника / 03.12.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: