Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Мировен рок-хепенинг во Тетово / 11.09.2001

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Мировен рок-хепенинг во Тетово / 11.09.2001 Empty
PostSubject: Мировен рок-хепенинг во Тетово / 11.09.2001   Мировен рок-хепенинг во Тетово / 11.09.2001 EmptyFri Sep 20, 2019 9:45 am

Дневник / 11.09.2001

В САБОТА (15.9) Македонските музички ѕвезди Ареа, Тоше Проески, Каролина, Игор Џамбазов и Харе бенд, Нокаут и Брејк, ќе пеат на големиот мировен концерт што го организира Авалон-продукција во Тетово, в сабота попладне. Рок-настанот наречен "Рокенрол-час" се организира во соработка со Македонскиот медиумски фронт (ММФ), неформална организација на македонските новинари. Учествуваат редакциите на А1, Сител, Скај Нет, Канал 77, Радио Буба Мара, Дневник, Нова Македонија, Вечер, Вест, ЗУМ и Фокус. Тие ќе организираат автобуски превоз од Скопје до Тетово и назад за сите што сакаат да присуствуваат на овој голем настан. Организаторите добија уверување дека Министерството за внатрешни работи ќе го одобри собирот и ќе стори се за негово обезбедување. (Б.Г.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Мировен рок-хепенинг во Тетово / 11.09.2001
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2001-
Jump to: