Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Сакам да сум Проја / 06.12.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Сакам да сум Проја / 06.12.2005 Empty
PostSubject: Сакам да сум Проја / 06.12.2005   Сакам да сум Проја / 06.12.2005 EmptyMon Nov 04, 2019 4:02 pm

Утрински / 06.12.2005
Тоше Проески ќе го менува презимето

Тоше Проески, нашата најголема пејачка ѕвезда, ќе го промени актуелното презиме за потребите на својата светска кариера и ќе се одѕива на - Проја. Тоше повторно ќе го заживее некогашното старо семејно презиме за кое вели дека нема никаков комплекс. Напротив - Тоше Проески обожава проја!
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Сакам да сум Проја / 06.12.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: