Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Во чест на патрониот празник на универзитетот "Св. Кирил и Методиј"/ 27.05.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Во чест на патрониот празник на универзитетот "Св. Кирил и Методиј"/ 27.05.2005 Empty
PostSubject: Во чест на патрониот празник на универзитетот "Св. Кирил и Методиј"/ 27.05.2005   Во чест на патрониот празник на универзитетот "Св. Кирил и Методиј"/ 27.05.2005 EmptySun Oct 20, 2019 1:42 pm

Дневник / 27.05.2005
Во чест на патрониот празник на универзитетот "Св. Кирил и Методиј", завчеравечер се одржа голема студентска забава пред платото на Универзитетот. Студентите се забавуваа на музиката на естрадните ѕвезди Тоше Проески, Тамара Тодевска, Мартин Вучиќ, Адријан Гаџа, Ева Нединковска, Бојана Атанасовска и групите "Биг бенд" и "Нејбрс бенд" од Факултетот за музички уметности. Водители на манифестацијата беа Ненад Ѓорѓиевски и Живкица Ѓурчиновска. (Е.Т.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Во чест на патрониот празник на универзитетот "Св. Кирил и Методиј"/ 27.05.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: