Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

  Тоше ги повика фановите да гласаат / 20.04.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

 Тоше ги повика фановите да гласаат / 20.04.2004 Empty
PostSubject: Тоше ги повика фановите да гласаат / 20.04.2004    Тоше ги повика фановите да гласаат / 20.04.2004 EmptyMon Sep 23, 2019 4:24 pm

Дневник / 20.04.2004
мегаЅВЕЗДата на 28 април во скопЈе наместо во белград

Мегаѕвездата Тоше Проески го откажа гостувањето на најголемата музичка манифестација "Оскар на популарноста", која ќе се одржи на 28 и 29 април во Белград, за да гласа за избор на претседател на Република Македонија. - Го откажав гостувањето бидејќи сакам да ја исполнам граѓанската должност и на 28 април да гласам. Секогаш се трудам да бидам добар пример за моите обожаватели. Верувам дека следејќи го мојот потег голем дел од нив ќе се појават на гласачките места - вели тој. На манифестацијата "Оскар на популарноста" се доделуваат награди за најдобрите во музиката во повеќе номинации. Проески е номиниран во категориите најдобар поп-пејач и хит на годината. (С.А.Н)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше ги повика фановите да гласаат / 20.04.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: