Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше со хуманитарен концерт на 2 декември на Саем / 04.11.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше со хуманитарен концерт на 2 декември на Саем / 04.11.2004 Empty
PostSubject: Тоше со хуманитарен концерт на 2 декември на Саем / 04.11.2004   Тоше со хуманитарен концерт на 2 декември на Саем / 04.11.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 9:26 am

Време / 04.11.2004
АМБАСАДОРОТ НА УНИЦЕФ СО НОВ ПРОЕКТ

Со голем хуманитарен концерт, кој ќе се одржи на 2 декември во петтата хала на Скопски саем, најуспешниот македонски поп-пејач Тоше Проески ќе ги заокружи активностите во 2004 година како почесен амбасадор на УНИЦЕФ. Специјални музички гости на концертот ќе бидат словенечката пејачка Ања Рупел, со која го сними актуелниот сингл „Крање време је“, како и хрватскиот изведувач Тони Цетински, со кого допрва треба да сними дует. Собраните средства од музичкиот хепенинг ќе се искористат за реновирање на скопската детска клиника. Претходно, на 16 ноември, Тоше ќе настапи во Софија како дел од роденденскиот музички хепенинг што го организира бугарскиот сателитски канал „Фан“. Веќе е закажано и негово гостување во Сараево, кое ќе се случи на 26 ноември. <> Ѓ. С.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше со хуманитарен концерт на 2 декември на Саем / 04.11.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: