Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Хуманитарен концерт на Тоше со пријателите / 02.12.2004

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Хуманитарен концерт на Тоше со пријателите / 02.12.2004 Empty
PostSubject: Хуманитарен концерт на Тоше со пријателите / 02.12.2004   Хуманитарен концерт на Тоше со пријателите / 02.12.2004 EmptyTue Sep 24, 2019 9:37 am

Време / 02.12.2004
„СО МУЗИКА ЗА ЖИВОТ“ ВЕЧЕРВА НА САЕМ

Со голем хуманитарен концерт, кој се одржува вечерва (20 часот) во петтата хала на Скопскиот саем, најуспешниот македонски поп-пејач Тоше Проески ќе ги заокружи активностите во 2004 година како почесен амбасадор на УНИЦЕФ. Специјални музички гости на концертот ќе бидат словенечката пејачка Ања Рупел, со која го сними актуелниот сингл „Крајње време је“, хрватскиот изведувач Тони Цетински, со кого допрва треба да сними дует, Леонтина, авторката на хитот „Чија си“, и нашите музички амбасадори - групата „Синтезис“, Есма и гудачкиот оркестар на Зоран Џорлев. Собраните средства од музичкиот хепенинг, кој се одржува под мотото „Со музика за живот“, ќе се искористат за реновирање на скопската Клиника за детски болести.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Хуманитарен концерт на Тоше со пријателите / 02.12.2004
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2004-
Jump to: