Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Хуманитарен концерт на Тоше / 15.12.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Хуманитарен концерт на Тоше / 15.12.2003 Empty
PostSubject: Хуманитарен концерт на Тоше / 15.12.2003   Хуманитарен концерт на Тоше / 15.12.2003 EmptySun Sep 22, 2019 8:29 pm

Дневник / 15.12.2003
УНИВЕРЗАЛНА САЛА

"Со музика за животот" е мотото под кое ќе се одржи хуманитарниот концерт на Тоше Проески вечерва во 20 часот во Универзалната сала во Скопје. Средствата од влезниците кои чинат 1.000 денари ќе бидат наменети за санација на Детската клиника во Скопје. Концертот директно ќе се пренесува на МТВ. Покровител на концертот е "Космофон".
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Хуманитарен концерт на Тоше / 15.12.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: