Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше сними спот во Софија / 11.05.2005

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше сними спот во Софија / 11.05.2005 Empty
PostSubject: Тоше сними спот во Софија / 11.05.2005   Тоше сними спот во Софија / 11.05.2005 EmptySun Oct 20, 2019 1:33 pm

Утрински / 11.05.2005
Пред издавањето на новиот албум Како дел од подготовките и најавата за новиот албум, Тоше Проески во изминативе денови го сними својот најнов спот во продукција на ,,Свет филмааи во Софија. Записот е за темата ,,Кој ли ти гризе образиии, чиј автор е Миро Буљан, а е снимен на филмска лента во режија на Јане Ќортошев и камера - Ненад Радоевиќ. Спотот се снимаше повеќе од 20 часа, а во главната женска улога се јавува познатото бугарско ТВ-лице Румена Пеева. Инаку, на новиот албум на Тоше, кој е во завршна фаза, ќе бидат сместени десет нови песни, кои паралелно се снимаат во Хрватска, Словенија и Македонија. Цедето се очекува да излезе во почетокот на јуни, а како бонус-нумери ќе се најдат и дуетите со Тони Цетински и Ања Рупел ,,Лагала нас малааи и ,,Крајње времееи, но и песната за УНИЦЕФ - ,,Овој светти.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше сними спот во Софија / 11.05.2005
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2005-
Jump to: