Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше ќе пее во Сараево / 23.04.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше ќе пее во Сараево / 23.04.2003 Empty
PostSubject: Тоше ќе пее во Сараево / 23.04.2003   Тоше ќе пее во Сараево / 23.04.2003 EmptyFri Sep 20, 2019 3:47 pm

Дневник / 23.04.2003
Нашата најголема поп-ѕвезда Тоше Проески утревечер во хотелот "Холидеј ин" во Сараево ќе го промовира најновиот албум "Ако ме погледнеш во очи". По тој повод тој ќе одржи и прес-конференција на која ќе ги информира новинарите за неговите музички активности и настапи во Босна и Херцеговина. Засега е познато дека тој на 9 мај ќе одржи голем концерт во Сараево. До крајот на неделава се очекува во Македонија да пристигне и бугарската пејачка ѕвезда со која Тоше ќе сними дует за темата "Чија си", со која победи на неодамна одржаната музичка манифестација "Беовизија". (С.А.Н.)
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше ќе пее во Сараево / 23.04.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: