Tose Proeski

1981 - 2007 - infinity
 
HomeSearchRegisterLog in

 

 Тоше делеше картички "маестро" / 12.07.2003

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 237
Join date : 2019-09-19

Тоше делеше картички "маестро" / 12.07.2003 Empty
PostSubject: Тоше делеше картички "маестро" / 12.07.2003   Тоше делеше картички "маестро" / 12.07.2003 EmptyFri Sep 20, 2019 4:20 pm

Дневник / 12.07.2003
ВО ЧЕТВРТОКОТ Поп-ѕвездата Тоше Проески во просториите на Интернационалната приватна банка во Скопје во четвртокот им подели околу 40 картички "маестро" на студенти од Албанија. Студентите, членови на "Студентското друштво на Македонците од соседните земји на Република Македонија" самите поднеле барање за картичката чие заштитно лице е Тоше. Со картичката "маестро" може да се подигне готовина на 800.000 банкомати и да се плаќа на седум милиони продажни места низ светот.
Back to top Go down
https://tose.forumotion.me
 
Тоше делеше картички "маестро" / 12.07.2003
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tose Proeski  :: 2003-
Jump to: